بافت ۱۹×۶

ساختار سیم بکسل ۱۹*۶ یک ساختار ۶ استرندی است. این نوع سیم بکسل به علت وجود مغزی از جنس فولاد و میزان سایش بین لایه ای بالا، عمر کوتاهی دارد. این نوع سیم بکسل را با توجه به متریال تشکیل دهنده م توان به دو دسته ی :سیم بکسل مغزفولادی و سیم بکسل مغز کنفی تقسیم نمود که قطعا نوع فولادی آن از طول عمر بالاتری برخوردار می باشد.

همچنین سیم بکسل فولادی با این نوع ساختار نباید در محیط های با رطوبت پایین استفاده می گردد زیرا این نوع سیم بکسل در محیط های مرطوب دچار فرسودگی خواهد شد.

از ویژگی های دیگر این نوع سیم بکسل می توان به انعطاف پذیری ،مقاومت کششی بالا و….اشاره کرد. و از فاکتورهای موثر بر کیفیت برای انتخاب آن در صنعت مورد نظر می توان به فاکتورهایی از قبیل مقامت کششی بالا، مقاومت حرارتی بالا و مقاومت سایشی بالا اشاره داشت.

معمولا به علت با انعطاف متوسط سیم بکسل های ۱۹*۶، این نوع سیم بکسل برای استفاده در کارهای صنعتی و مهندسی استفاده می گردد.

در بررسی ظاهری کیفیت سیم بکسل ۱۹*۶ نیز باید به این اشاره داشت که ، مغزی این نوع سیم بکسل نباید از لایه های بیرونی قابل مشاهده باشد. همچنین مفتول های تشکیل دهنده ی این نوع سیم بکسل نباید دچار تاب اضافی باشند.

 

 

 

مقطع سیم بکسل بافت ۱۹×۶ مغز کنفی

 

   مقطع سیم بکسل بافت ۱۹×۶ مغز فولادی

سیم بکسل بافت ۱۹×۶ گالوانیزه

سیم بکسل بافت ۱۹×۶ سیاه